Geliştiricilerin Ücretsiz İllüstrasyon Görselleri Bulabileceği 15 Site

İllüstrasyon, çok hızlı yükleme sürelerine sahip web sitelerindeki görüntülerin kalitesinin düşmesini önleyen bir SVG görüntüleyicidir.

YeniDers ekibi olarak bu yazımızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz İllüstrasyon sitelerini derledik.

Undraw

Site Linki: https://undraw.co 

Özelleştirilmiş renklerle hem SVG hem de PNG formatlarında görseller indirebileceğiniz veya kodunu alıp sitenize gömebileceğiniz açık kaynaklı illüstrasyon sitesidir.

Ücretsiz olan bu program kullandığınız görsellerde içerik üreticisine atıfta bulunmanıza gerek yoktur.

Drawkit

Site Linki: https://www.drawkit.io

Haftalık güncellemeleri olan ve özelleştirme yapabileceğiniz ücretsiz ve Premium paketi bulunan bir illüstrasyon sitesidir. Site sayesinde iki ayrı stilde 50’den fazla ücretsiz görsele erişebilirsiniz. Sitenin tüm dosyaları MIT lisansı altındadır. Kullandığınız görsellerde içerik üreticisine atıfta bulunmanıza gerek yoktur.

Ouch

Site Linki: https://icons8.com/ouch

Icon8 firmasına ait olan Ouch, daha iyi tasarlanmış bir web sitesi veya uygulama oluşturmak için modern, şık ve vektörel çizimler bulabileceğiniz illüstrasyon sitesidir.

Vecteezy

Site Linki: https://www.vecteezy.com

Ücretsiz lisansa ve program içerisinde yer alan çeşitli vektörel özellikleri kullanmak için içerik oluşturucuya atıfta bulunmanız gereken bir illüstrasyon sitesidir.

Flaticon

Site Linki: https://stories.freepik.com

SVG, PSD, PNG, EPS veya simge-yazı tipi olarak görseller indirebileceğiniz ücretsiz bir site olan Flaticon kullanıcılara illüstrasyonlarını hikayeler ile canlandırabileceği, düzenleyebileceği ve özelleştirebileceği bir site sunar.

Freellustrations

Site Linki: https://freellustrations.com

Web sitenizin arka planı için modern ve yüksek kaliteli görseller bulabileceğiniz siteninücretsiz ve Premium versiyonları da mevcuttur.

Vivid.Js

Site Linki: https://webkul.github.io/vivid/

Özellikle JavaScript geliştiricileri için kullanışlı olan site, web sitesi tasarımlarınıza yeni hayat verecek SVG görsellerinin bulunduğu ücretsiz bir sitedir.

Kullanacağınız simgeleri özelleştirebilir ve toplamda aralarından seçim yapabileceğiniz 90’dan fazla simge yer almaktadır.

IRA Design

Site Linki: https://iradesign.io/

Ira Design, önceden oluşturulmuş bileşenleri kullanarak özel olarak illüstrasyonlar oluşturmanıza imkân sağlar. Her bileşenin beş farklı renk seçeneği vardır ve görselleri SVG, AI veya PNG dosya olarak kaydedebilirsiniz.

Interfacer

Site Linki: https://interfacer.xyz/

Interfacer, özenle seçilmiş bir tasarım kaynakları kitaplığıdır. Yazı tipleri, UI kitleri, simgeler ve resimler gibi öğeleri içerir.

Design.AI

Site Linki: https://designs.ai/graphicmaker

İhtiyaç duyduğunuz SVG görselleri bulmak için göz atabileceğiniz bir web sitesidir. Bunları illüstrasyon ilhamları olarak kullanabilir veya bir sonraki projenize hızlı bir şekilde başlamak için bu tasarım kaynaklarını indirebilirsiniz ayrıca beğendiğiniz tüm görselleri özelleştirebilirsiniz.

ManyPixels Illustration Gallery

Site Linki: https://www.manypixels.co/gallery

Web sitenizin açılış sayfalarını, blog yayınlarınız, e-posta- haber bültenleriniz ve sosyal medyanız için yüzlerce düz stil telifsiz illüstrasyona sahiptir. Başlangıç, Hava Durumu, Spor, İnsanlar ve Dünya dahil olmak üzere farklı kategorilere yayılan bu illüstrasyonları anahtar sözcükle arayabilirsiniz. Ayrıca SVG ve PNG dosyalarını indirmeden önce görselinizin rengi özelleştirebilirsiniz.

Illustratious

Site Linki: https://illustratious.com/

Yaratıcıya atıfta bulunarak projelerinizde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz modern düz stil renkli resimlerden oluşan bir kitaplıktır. PNG formatında (2000 × 2000 piksel) indirilebilir.

Pixel True

Site Linki: https://www.pixeltrue.com/free-illustrations

Site, bazıları Lottie animasyonları olarak indirilebilen 70 adet ücretsiz SVG vektör illüstrasyonu sunuyor. Tüm bu çizimler, renkli ve tek renkli olmak üzere iki stilde tasarlanmıştır ve ücretsiz ticari kullanım MIT lisansıyla birlikte gelir.

Isometric

Site Linki: https://isometric.online/

Hem SVG hem de PNG formatlarında indirilebilen MIT lisanslı izometrik çizimlerin bir koleksiyonudur. Bu ücretsiz resimleri web sitenizde, uygulamanızda veya başka herhangi bir ticari projede kullanabilirsiniz.

Open Doodles

Site Linki: https://www.opendoodles.com/

Web sayfalarına elle çizilmiş öğeler eklemek isteyenler için ideal olan ücretsiz kabataslak çizimler sunar. CC0 lisansı altında ticari kullanım için ücretsiz olan bu karalamalar, SVG, PNG ve animasyonlu GIF biçimlerinde mevcuttur.

İndirmeden önce resimlerin renk temasını değiştirme seçeneğiniz vardır. Hatta önceden hazırlanmış kompozisyonları indirebilir veya sitelerindeki açılış sayfası örneğinden ilham alabilirsiniz.

Iconscout Illustrations 

Site Linki: https://iconscout.com/free-illustrations

Profesyonel web siteleri, açılış sayfaları, mobil uygulamalar, grafik tasarım projeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir 30k illüstrasyon kaynağıdır. Koronavirüs, işletme, başlangıç, 3d ve daha fazlası gibi çok sayıda kategoriyi kapsar. Belirli bir şey arıyorsanız, mevcut resimler içerisinden de düzenleme yapabilirsiniz.

Sitede birçok SVG, Vektör Simgesi, İllüstrasyon, 3B grafik ve Lottie Animasyonu kategorisi bulabilirsiniz. Hem premium hem de ücretsiz abonelikler, entegre araçları ve eklentileri mevcuttur.

 

Önereceğiniz İllüstrasyon siteleri var mı? Sizin bunlar arasında kullandığınız ya da  kullandıklarınız var mı? 

Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşın.

Lütfen bu sayfayla ilgili “haberi yaymayı” da unutmayın. Aşağıdaki sosyal medya simgelerinden birine veya birkaçına tıklamanız yeterlidir.

 

Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Author:
Merhaba ben Buse TURAN. Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Bölüme başladığımda biraz tedirgindim çünkü daha öncesinde bilgisayar ile bu kadar içli dışlı olmamıştım ve bu yüzden zorlanacağımı düşünmüştüm fakat kendimi geliştirmek ve hedeflerime ulaşmak için bu yolda araştırmaya, öğrenmeye ve çalışmaya çaba sarf ettim.  Her gün hedeflerime biraz daha yaklaşmak için bulabildiğim eğitimlere, seminerlere konferanslara katıldım.  Web Tasarım, Veri Tabanı, C# gibi alanlarda temel düzeyde bilgi birikimim vardır. Şu an 1.sınıfta olan halime dönüp baktığımda geliştiğimi görebiliyorum.  Aynı zamanda profesyonel bir şekilde voleybol oynuyorum ama bunun yanında çeşitli spor aktivitelerini de yapmayı çok seviyorum.  Sporun yanında dizi-film izlemeyi, kitap okumayı ve yeni yerler gezip oraları keşfetmeyi de çok severim.  Mezun olduktan sonra akademisyen olarak hayatıma devam etmek istiyorum. 

Bir cevap yazın